FORUM POSADZKOWE

budowlana społeczność internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


Forum główne

Wszystko o posadzkach. Od tradycyjnej posadzki betonowej, po wymyślne posadzki polerowane przypominające marmur. Plus trudne przypadki - np. jak naprawić uszkodzoną posadzkę.
Klasyka posadzek przemysłowych - posadzki betonowe. Ale też posadzki cienkowarstwowe, epoksydowe. Omawiamy tu posadzki nowowykonywane, czyli najczęściej do obiektów nowych, które dopiero co powstały: hale, zakłady, biura, domy prywatne, budownictwo inwentarskie. Ale czasem wykonujemy nową posadzkę w starym obiekcie - po usunięciu starej posadzki lub wylewając na starą posadzkę nową posadzkę cienkowarstwową.
86 Tematów 750 Odpowiedzi
przez Oliwiapodloga
8 mies., 3 tyg. temu
Niektóre posadzki epoksydowe, a także betonowe cienkowarstwowe szczególnie zasługują na miano posadzek renowacyjnych. Liczy się doskonała przyczepność do starej nawierzchni, jak i możliwość ułożenia cienkiej warstwy, aby za bardzo nie podnosić poziomu podłogi w obiekcie.
16 Tematów 28 Odpowiedzi
przez psarnowski
3 lata, 7 mies. temu
Wyszczerbiona, pyląca, spękana posadzka lub nawierzchnia zewnętrzna. Efekt błędu wykonawczego, czy po prostu zużycia posadzki? Zadaj pytanie na tym forum, aby dowiedzieć się jak naprawić swoją posadzkę.
17 Tematów 41 Odpowiedzi
Ostatni post: Grouting HTC
przez Jarkoz
3 lata, 5 mies. temu
Nawierzchnie ozdobne stosujemy w takich obiektach jak biura, salony, muzea, szpitale, korytarze, halle, domy prywatne, skwery przed tymi obiektami. Mogą to być posadzki epoksydowe, betonowe gładkie lub nawierzchnie z wzorem, albo z betonu polerowanego. Ten ostatni typ posadzki szczególnie spełnia definicję posadzki dekoracyjnej - bowiem posadzka betonowa polerowana wygląda jak marmur lub granit.
23 Tematów 186 Odpowiedzi
przez Oliwiapodloga
8 mies., 3 tyg. temu
Nanotechnologia to nie typ posadzki lecz sposób utwardzania betonu. Posadzkę betonową możemy wykonać tradycyjnym utwardzaczem, albo utwardzaczem z rodziny "Nanotechnologia". Ten drugi wnika głęboko w strukturę betonu, a im beton "nanotechnologiczny" starszy tym... bardziej wytrzymały. Posadzka wykonana w nanotechnologii jest jak wino - starzejąc się staje się coraz mocniejsza! Wszystko dzięki reakcjom chemicznym zachodzącym w nano-posadzce jeszcze długo po jej wykonaniu.
13 Tematów 22 Odpowiedzi
przez zdzislaw7
3 lata, 7 mies. temu

Regulamin i Polityka prywatności | projekt i wykonanie: agencja interaktywna Intermedium.pl